Loading…

Zbulohet e kaluara kriminale e autorit të 10 vrasjeve në Mal të Zi

  • 14/08/2022 | 09:32

Zbulohet e kaluara kriminale e autorit të 10 vrasjeve në Mal të Zi

Autori i masakrës së Cetinjës, Vuk Boriloviç, nuk është pa të kaluar kriminale, njofton Drejtoria e Policisë.


Përkundrazi, sipas informacioneve të Pobjedës, Boriloviq ka pasur katër-pesë raportime për sjellje të dhunshme në rininë e tij, dhe gjashtë apo shtatë muaj më parë fillimisht verbalisht e më pas e ka sulmuar fizikisht kolegun e tij Marko Lagator, raporton media malazeze CDM.

Pas një konflikti në punë, Boriloviç shkoi në shtëpinë e tij në Humce, e plagosi, i dëmtoi makinën dhe e gjuajti me gurë shtëpinë.

Lagator ka raportuar, dhe Boriloviç u shoqërua në polici dhe në korrik të këtij viti, për shkak të sjelljes së dhunshme, u vendos në arrest shtëpie.

Ai apeloi vendimin, i cili nuk ishte i formës së prerë. Por akoma nga Departamenti i Sigurisë në Cetinje, si dhe Drejtorinë e Policisë nuk ka informacione të sakta për të kaluarën e vrasësit të 10 personave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë