Loading…

Zbulohet kontrata që Real Madrid ishte gati t’i ofronte Levandovskit: Por ja çfarë ndodhi më pas

  • 03/08/2020 | 08:03

Zbulohet kontrata që Real Madrid ishte gati t’i ofronte Levandovskit: Por ja çfarë ndodhi më pas

Janë publikuar detaje nga kontrata që Real Madrid ishte gati t’i  ofronte Robert Levandovskit kohë më përpara.


Kontrata daton në dhjetor të vitit 2013 dhe përfshin informacione si rroga e lojtarit, bonuset dhe kohëzgjatja e saj.

Kur kontrata po përgatitej nga drejtuesit e Real Madridit, Levandovski kishte arritur marrëveshje personale me Bayern Munchen.

Kontrata u zbulua nga mediat polake dhe tregojnë se Levandovski do përfitonte një rrogë prej 9.6 milionë euro në sezon deri në vitin 2020.

Kontrata që ishte gati për sulmuesin polak përfshinte edhe bonuse që arrinin deri në 10 milionë euro.

Në kontratë kishte edhe disa gjëra të ndaluara për Levandovskin siç ishte drejtimi i motorit, skitë, drejtimi i motorit të ujit apo edhe ngjitja nëpër male.

Gjithsesi Levandovski nuk e nënshkroi kurrë këtë kontratë pasi preferoi një kalim te skuadra e Bayernit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë