Loading…

Zbulohet misteri i madh, mësoni sa e kishte rrogën Enver Hoxha

  • 31/01/2019 | 19:03

Zbulohet misteri i madh, mësoni sa e kishte rrogën Enver Hoxha

Enver Hoxha do të mbetet një nga figurat që ngjall më shumë kuriozitet në të gjithë publikun shqiptar, transmeton Gazeta Metro.


I dalë nga një periudhë shumë e erret edhe akoma e pandritur mirë e historisë së Shqipërisë, diktatori la shumë xhepa të pazbuluar që kërkohet të zbulohen edhe sot.

Por sa ka qenë në atë kohë rroga e kreut të qeverisë shqiptare, njëkohësisht edhe diktatorit më të përfolur të kohërave?

Kryeministër, ministër i Mbrojtjes, ministër i Jashtëm, Sekretar i Parë i Komitetit Qendror të PPSH, gjeneral kolonel, Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura. Askush nuk ka mbajtur njëkohësisht kaq shumë detyra në historinë e shtetit shqiptar. Hoxha merrte 2 mijë lekë të reja, ose me kursin e asaj kohe 240 dollarë amerikanë./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë