Loading…

Zbulohet një tjetër masakër në Luhansk

  • 01/10/2022 | 20:51

Zbulohet një tjetër masakër në Luhansk

Një tjetër masakër është zbuluar në lindje të Ukrainës.


Të paktën 20 civilë u gjetën të vdekur pranë qytezës Svatove në rajonin e Luhanskut, në zonën gri mes hapësirës së kontrolluar nga ukrainasit dhe asaj të rusëve.

Zbulimi ukrainas akuzon Rusinë se qëlloi me raketa ndaj një autokolone me civilë që po evakuoheshin nga luftimet në rajonin e Harkivit.

Sulmi mendohet të ketë ndodhur në ditët e fundit të Shtatorit. Një ditë më parë, në Zaporizhia, raketat ruse vranë 23 civilë pasi goditën një autokolonë humanitare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë