Loading…

Zbulohet oferta e Chelseat për Ronaldon

  • 07/07/2022 | 10:51

Zbulohet oferta e Chelseat për Ronaldon

Chelsea është njëri prej klubeve të interesuar për Cristiano Ronaldon.


Ylli portugez e ka kërkuar largimin nga Manchester United pasi nuk dëshiron ta lëshojë mundësinë për të luajtur në Ligën e Kampionëve në edicionin e ardhshëm.

Prandaj, në ditët e fundit CR7 është vërshuar nga ofertat.

Për të flitet se interesim ka shfaqur Barcelona, por edhe Atletico Madridi në Spanjë.

Në Gjermani u fol për një interesim eventual të Bayern Munichut, i cili së fundmi hoqi dorë nga ai.

Ndërsa, një tjetër klub që e do Ronaldon është Chelsea.

“Football Insider” madje e ka zbuluar ofertën e “Blues” për pesë herë fituesin e Topit të Artë.

Gjithnjë sipas këtij portali, londinezët janë të gatshëm t’i ofrojnë 16,5 milionë euro për portugezin, i cili ka kontratë edhe një vit me Man Utd.

“Djajtë e Kuq”, nga ana e tyre, janë dorëzuar dhe janë të gatshëm ta shesin portugezin, teksa në vend të tij do të mundohen ta transferojnë Paulo Dybalan.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë