Loading…

Zbulim: Ndalen veturat në shpejtësi të madhe (video)

  • 05/11/2016 | 13:56

Zbulim: Ndalen veturat në shpejtësi të madhe (video)

Duket si ndonjë skenë e filmave të James Bondit, por pajisja e quajtur “The Grappler” është shpikja e re që mund të kryejë shumë punë për policinë gjatë ndjekjes së veturave.

Pajisja e krijuar nga Leonard Stock në Arizona të SHBA-ve. Kjo pajisje përbëhet nga një rrjetë që bllokon rrotën e pasme të veturave, transmeton Koha.net.

Stock ka thënë se ideja për këtë pajisje i erdhi duke shikuar emisionet televizive për ndjekje të veturave nga policia.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë