Loading…

Zbulohet sëmundja nga e cila vuan ish kryeministri Bashkim Fino

  • 25/01/2017 | 22:08

Zbulohet sëmundja nga e cila vuan ish kryeministri Bashkim Fino

Qeveria miratoi sot për të tretën herë një fond ndihme për kurimin e deputetit  socialist  Bashkim Fino  për shkak të problmeve serioze që ai ka me shëndetin.


Aktualisht, Fino është duke u kuruar në Itali, ndërkohë që ka marrë shërbim edhe në spitalet publike dhe private në vendin tonë.

Burime të Albeu.com në Kuvend bëjnë me dije se deputeti socialist ka probleme të theksuara me mëlçinë.

Madje, ai ka kryer një transplant të saj, ndërhyrje e cila sërish nuk ka mundur të tejkalojë shqetësimet e tij me këtë organ.
Para se të ikte për në Italia, Fino ka kryer disa trajtime në spitalin publik të vendit si edhe në një spital privat.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë