Loading…

Zbulohet shuma marramendëse që Noizy do të fitoj nga koncerti i tij

  • 04/08/2022 | 12:34

Zbulohet shuma marramendëse që Noizy do të fitoj nga koncerti i tij

Reperi i njohur shqiptar, Noizy tash e një kohë është duke e paralajmëruar koncertin e tij “Alpha Show”, i cili do të mbahet më 14 gusht në Tiranë.


Pjesë e koncertit janë edhe artistët më të njohur vendor dhe ndërkombëtar.

Në një intervistë në “Wake Up”, Noizy tha se për organizimin e këtij koncerti janë harxhuar rreth 500 mijë euro.

Por sa do të fitojë reperi nga ky koncert?

-Kategoria Bronze 1 biletë kushton 3000 mijë lekë, 25 euro.

-Kategoria Silver 1 biletë kushton 5000 mijë lekë,  45 euro.

-Kategoria Gold A 1 biletë kushton 10000 mijë lekë,  85 euro.

-Kategoria Platinium kushton 20000 mijë lekë, 180 euro.

Sipas një llogarie të thjeshtë, vetëm nga biletat, pa futur sponsorat në skemë, Noizy pritet që të fitojë 2 milion e 550.000 euro!

Parashikohet që në koncert të jenë pjesmarrës 30 mijë persona dhe si i tillë do të shndërrohej në koncertin më të madh që sheshi “Nënë Tereza” ka parë. Vetëm skena ku do performojnë artistët do të jetë 450 metra katrorë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë