Loading…

Zbulon Klopp: Kam marr ftesë nga shefi i vjetër që të braktisë Liverpoolin për Borussia Dortmund

  • 10/10/2019 | 18:55

Zbulon Klopp: Kam marr ftesë nga shefi i vjetër që të braktisë Liverpoolin për Borussia Dortmund

Menaxheri i skuadrës së Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka zbuluar se si i është përgjigjur ish-shefit të vjetër nga Borussia Dortmund në lidhje me ftesën që iu është bërë atij për rikthim në skuadrën e vjetër, shkruan Gazeta Metro.


Klopp, i cili sapo kishte marrë Liverpoolin në finalen e Champions League, ishte në mes të fluturimit kur ai mori thirrjen nga Hans- Joachim Watzke.

Ai kundërshtoi ofertën për të lënë Liverpoolin gjatë vitit e kaluar për tu kthyer në punën e tij të vjetër në Borussia Dortmund.

“Telefoni ime binte ndërsa unë isha në aeroplan. “Jurgen, duhet të kthehesh”, më tha Watzke. Mendova se po tallej. I thashë a je budalla? A keni pirë? Unë kam edhe disa vjet për të qëndruar në Liverpool “, ka thënë Klopp.

Klopp kaloi shtatë vjet në krye të Dortmundit para se të largohej në 2015. Ai u transferua në Anfield vetëm pesë muaj më vonë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë