Loading…

Zebrat e arratisura të dielën nga një kopsht në Illinois ende në liri, bllokuan trafikun madje

  • 07/10/2021 | 17:12

Zebrat e arratisura të dielën nga një kopsht në Illinois ende në liri, bllokuan trafikun madje

Dy zebrat të arratisura të dielën nga një kopsht zoologjik në para lagjet e Chicago ende janë në ‘arrati’ dhe janë parë e xhiruar duke u endur nëpër rajon e shijuar lirinë, së paku edhe për një kohë, transmeton Gazeta Metro.


Çifti i zebrave u arratisën të dielën nga një stallë brenda një kopshti zoologjik në Goebberts Pumpkin Patch and App;e Orchard në Pingree Grove. Të dy zebrat janë xhiruar duke kaluar autostradën Route 47 disa herë dhe janë endur përmes fushave të fermave në para lagjet e Chicago në shtetin e Illinois në SHBA.

Policia shtetërore e Illinois i janë bashkëngjitur ndjekjes të dy zebrave sipas mediave lokale.

Një udhëtar kishte arritur të xhironte shtazët në një fushë dhe e kishte vendosur në rrjetin social TikTok “Duken si zebra. Kanë vija. Janë zebra!” dëgjohet i habitur shoferi në xhirim./gazetametro.net

@jacquelynmariehLocal Pumpkin Patch has some escapees! Goebberts, come get your zebras! 🤣🦓😱 Pingree Grove, IL📍#zebras #barstoolsports #joeexotic

♬ original sound – jacquelynmarieh

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë