Loading…

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

  • 17/10/2021 | 13:38

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Zëdhënësi i ish presidentit amerikan Bill Clinton, Angel Urena, ka njoftuar se gjendja shëndetësore e tij po përmirësohet pasi u shtri në spital për ca ditë, transmeton Gazeta Metro.


Urena, përmes një postimi në Tëitter tha se Clitnon ka shënuar progres gjatë 24 orëve të fundit, dhe do qëndroj edhe një ditë aty.

Ai shtoi se Clinton është në gjendje të mirë shëndetësore, po flet me miqtë dhe po shikon futboll.

Urena shkroi se shumë shpejt pritet që ai të lirohet nga spitali.

‘’Ai është në gjendje të mirë dhe po kalon kohën me familjen, miqtë, dhe duke shikuar futboll. Ai është tejet mirënjohës për shërbimin e shkëlqyeshëm që vazhdon ta ketë dhe urimet me fjalët më të mira për të dhe familjen e tij. Shumë shpejt pritet të kthehet në shtëpi’’, shkroi Urena ndër të tjera./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë