Loading…

Zëdhënësi i Qeverisë nuk e rilexoi letrën që tha Kurti: Ia huq, thotë se Anthony Blinken është senator

  • 14/01/2022 | 23:47

Zëdhënësi i Qeverisë nuk e rilexoi letrën që tha Kurti: Ia huq, thotë se Anthony Blinken është senator

Zëdhënësi i Qeverisë ka bërë një huqje kur ishte duke folur për letrën që dje kryeministri i Kosovës pranoi nga sekretari i SHBA’ve, Anthony Blinken, shkruan Gazeta Metro.


Përparim Kryeziu, e quajti ‘’senator’’ Blinken, duke harruar postin e rëndësishëm që ai ka.

Kujtojmë se dje kryeministri Kurti ka pranuar një letër nga Blinken, në të cilën u kërkua bashkëpunim më i ngushtë dhe përparim në procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Kurti sot u lajmërua në Facebook përmes një postimi ku ftoi qytetarët ta rilexojnë letrën e sekretarit Anthony Blinken, pasi sipas tij ‘’ia vlen të rilexohet.’’/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë