Loading…

Zëdhënësja e LDK’së e ashpër me pushtetin: Kosova meriton qeverisje, jo propagandë

  • 28/01/2023 | 21:38

Zëdhënësja e LDK’së e ashpër me pushtetin: Kosova meriton qeverisje, jo propagandë

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Sibel Halimi, përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova meriton qeverisje, e jo propagandë, transmeton Gazeta Metro.


Ajo ka hedhur kritika ndaj Qeverisë së Kosovës, duke u shprehur e sigurt se ”kur krizat nuk po zgjidhen nga pushteti, po të njëjtit aktivizohen në rolin e propagandës”.

Sipas saj, kjo është qasje e rrezikshme për kohezionin shoqëror.

”Ideologët e përçarjes sërish në ofanzivë. Një gjë tanimë është e sigurt, kur krizat nuk po zgjidhen nga pushteti, po të njëjtit aktivizohen në rolin e propagandës. Qasje e rrezikshme për kohezionin shoqëror. Kosova meriton qeverisje, jo propagandë,” ka shkruar ajo.

Më poshtë gjeni postimin e Sibel Halimit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë