Loading…

Zeka: LDK’ja kurr nuk ka marrë përgjegjësi në tema të mëdha për Kosovën

  • 03/09/2018 | 20:56

Zeka: LDK’ja kurr nuk ka marrë përgjegjësi në tema të mëdha për Kosovën

Deputeti Milaim Zeka thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës që nga themelimi i saj asnjëherë nuk ka marrë përgjegjësi ushtarake apo kombëtare.


Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, deputeti i Nismës Socialdemokrate thekson se ajo që po e bënë partia e Isa Mustafës është vetëm sharja e presidentit Hashim Thaçi.

Sipas Zekës aktualisht nga kjo parti kërkohet përgjegjësi e jo siç thotë ai ‘demagogji e pallavra’.

Shkrimi i plotë i Zekës në Facebook:

LDK-ja , kurr nuk ka marre pergjegjesi

Prej themelimit te kesaj partie, me 23 dhjetor 1989, e deri me sot, LDK-ja, gjitemone ka qendruar ne bishtin e te gjitha zhvillimeve politike, ndersa ne ato ushtarake dhe kombetare, ka abstenuar.

Tani kur jemi ne prage te nje marrevesheje historike me Serbine, ne vend te veprimit, zyrtaret e larte te kesaje partie, duke perjashtuar Lutfi Hazirin, ne vend qe te dalin me platforme te bisedimeve, po knaqen tuj e sha presidentin Thaçi. Edhe ai po shihet qe “shume” po merzitet.

Tani kerkohen pergjegjesi e veprime, jo demagogji e pallavra…

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë