Loading…

Zeka: Sveçla pat dështu me ia rrëzu aeroplanin Pacollit, sot arsyeton rrugaçërinë e policit

  • 06/06/2021 | 19:48

Zeka: Sveçla pat dështu me ia rrëzu aeroplanin Pacollit, sot arsyeton rrugaçërinë e policit

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, i ka reaguar ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla, pasi tha se ka përfunduar koha kur policët sulmohen e ofendohen, duke aluduar në rastin e arrestimit të anëtarit të kryesisë së OVL’së, Faik Fazliu, shkruan Gazeta Metro.


Zeka, përmes një postimi në facebook tha se Sveçla është një ministër i shtetit abnormal, që e kanë krijuar shokët e Faik Fazliut.

Sipas tij, ai nuk ka fyer policin pasi është një djalë me shumë edukatë.

‘’ Xhelali, legjenda e gjalle e VV-se, pat deshtu me ja rrexu aeroplanin Behgjet Pacollit. Sot, per me tregu budallakin cullak, ka dale dhe ka mbrojte rrugaçerine e policit dhe prokurorit, te cilet aqe munden me ba: Me prangos Faikun.

Ajo çka me la pershtypje, ishte deklarata e Xhelalit: “Ka mbaru koha kur jane fy policet nga te fortite”! Xhelali edhe i ka fy, edhe i ka rrahe policet, me gure, me grushta, me shqelma’’, shkroi Zeka.

Ky është postimi i plotë:

Ministri i shtetit abnormal

Xhelal Sveçla eshte minister i nje shteti abnormal, te cilin e kane krjuar shoket e Faik Fazliut. Faiku eshte nje djale me shume edukate, per çka hiq nuk besoje qe ka fyer ndonje polic.

Xhelali, legjenda e gjalle e VV-se, pat deshtu me ja rrexu aeroplanin Behgjet Pacollit. Sot, per me tregu budallakin cullak, ka dale dhe ka mbrojte rrugaçerine e policit dhe prokurorit, te cilet aqe munden me ba: Me prangos Faikun.

Ajo çka me la pershtypje, ishte deklarata e Xhelalit: “Ka mbaru koha kur jane fy policet nga te fortite”! Xhelali edhe i ka fy, edhe i ka rrahe policet, me gure, me grushta, me shqelma!

Shyqyr qe paska “perendu” ajo kohe, vetem Xhelal, ka me perfundu edhe koha jote, me turp tr dyfisht!!!/gazetametro.net

‘Ka mbaruar koha kur zyrtarët policorë sulmohen’: Sveçla ‘harroi’ se si dikur gjuante me gur policët

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë