Loading…

Zelensky pret në Kiev disa senatorë amerikanë

  • 14/05/2022 | 16:18

Zelensky pret në Kiev disa senatorë amerikanë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka mirëpritur në Kiev një delegacion të Kongresit të kryesuar nga udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Mitch McConnell.


Zelensky përmes një postimi në Instagram ka shkruar se vizita “është një sinjal i fortë i mbështetjes dypartiake për Ukrainën nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara dhe populli amerikan”, shkruan BBC.

“Faleminderit për udhëheqjen tuaj që na ndihmoni në luftën tonë jo vetëm për vendin tonë, por edhe për vlerat dhe liritë demokratike. Ne e vlerësojmë vërtet atë”, ka shkruar Zelensky.

Derisa është e paqartë nëse takimi u zhvillua të shtunën dhe nëse delegacioni është ende në Kiev.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë