Loading…

Zemaj njofton se sistemit shëndetësor do t’i shtohen edhe 1 mijë e 500 specializantë

  • 22/10/2020 | 23:48

Zemaj njofton se sistemit shëndetësor do t’i shtohen edhe 1 mijë e 500 specializantë

Zemaj njofton se sistemit shëndetësor do t’i shtohen 1500 specializantë, kryeministri Hoti e vlerëson si hap të madh.


1500 është numri i specializantëve që do ti shtohen Kosovës.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

E po në këtë ngjarje, i pranishëm ishte edhe kryeministri Avdullah Hoti.

Shefi i ekzekutivit vlerësoi se ky është një hap shumë i madh në shëndetësinë e Kosovës.

Ndërkohë, sipas Ministrit të  Shëndetësisë Armend Zemaj, gjithë kjo është meritë e qeverisë.

Zemaj foli edhe për mënyrën se si do të shpërndahen mjekët e rinj.

Ministri i shëndetësisë Armend Zemaj në fund ka shtuar se konkurs për specializantë do të hapet çdo vit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë