Loading…

Zemaj: Rekomandimet e shoqërisë civile do të merren seriozisht

  • 23/04/2017 | 17:40

Zemaj: Rekomandimet e shoqërisë civile do të merren seriozisht

Deputeti Armend Zemaj tha se shoqëria civile duhet të jetë më proaktive dhe të japë më shumë kontribut për ligjet.


Rekomandimet që janë dhënë nga shoqëria civile lidhur me tri projektligjet, atë për Trashëgiminë, Noterinë dhe Procedurën Jokontestimore do të merren seriozisht nga Kuvendi i Kosovës, ka deklaruar për emisionin “Drejtësia në Kosovë” deputeti Armend Zemaj.

Deputeti Zemaj, i cili njëherit është edhe kryesues i grupit punues në kuadër të Komisionit për Legjislacion për këto tri ligje, ka deklaruar se shoqëria civile duhet të jetë më aktive dhe të japë më shumë kontribut, jo vetëm për këto tri ligje por edhe për ligje të tjera.

Ai ka thënë se ligjet siç është ai për Trashëgiminë dhe dy ligjet e tjera, ai për Noterinë dhe Procedurën Jokontestimore, do të procedohen shumë shpejt për miratim dhe se shpreson se rekomandimet e dhëna nga shoqëria civile do të gjejnë vend në këto tri ligje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë