Loading…

Zëvendësministri kosovar shëtit në veri: Situata e normalizuar

  • 17/04/2017 | 16:27

Zëvendësministri kosovar shëtit në veri: Situata e normalizuar

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Safet Kamberi, nga veriu i Mitrovicës ka dhënë mesazhe për normalizimin e situatës.


Aty ku akoma valojnë flamuj serbë e ku ka pasur sulme ndaj shqiptarëve vetëm pse janë dëgjuar duke folur shqip, ka shëtitur lirshëm zëvendësminitri Kamberi së bashku me zyrtarin e MTI, Naim Hajrën, shkruan gazetametro.net.

‘Sot, e shfrytëzova paraditën për të pi kafe dhe shëtitur në veriun e Mitrovicës. Atje tashmë është një situatë e normalizuar. Republika jonë po forcohet dita ditës’, ka thënë Kamberi.

Ndryshe, Kamberi është edhe kryetar i LDK’së në Mitrovicë, e njëkohësisht edhe kandidat i kësaj partie për zgjedhjet lokale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë