Loading…

Zëvendësministri: Në Inspektoratin Policor janë mbi 1 mijë ankesa ndaj policëve

  • 06/03/2017 | 20:35

Zëvendësministri: Në Inspektoratin Policor janë mbi 1 mijë ankesa ndaj policëve

Nehat Mustafa, zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka qenë mjaft kritik në menaxhimin e MPB-së por edhe punën e policisë.


Në “Puls” të KTV-së, ai ka rikujtuar se ka publikuar disa dukuri, si “korrupsioni brenda policisë, policët e arrestuar dhe policët që punojnë në lokale ku përdoren drogat”.

“A ka përgjegjësi menaxheriale që dikush duhet të përgjigjet për gjithë këto arrestime brenda policisë, nuk ka pas asnjë përgjegjësi menaxheriale deri më sot nga ana e policisë. Krejt e kanë ditur se këta policë janë të përfshirë në afera korruptive dhe asnjëherë nuk i është ndërruar as vendi i punës”, ka thënë Mustafa.

nehat_mustafa_-730x440

Ai ka thënë se tek pas postimit të tij në Facebook, “çuditërisht ka pasuar një reagim nga Policia e Kosovës”.

“Kanë reaguar edhe pse nuk e kanë kontestuar asnjë fjalë që e kam shkruar por duke më akuzuar se zëvendësministri është përbuzës dhe njollosës i policisë. Kam kërkuar të hapet debati edhe për numrin e madh të ankesave në Inspektoratin Policor e cila kalon mbi 1 mijë sosh kundër pjesëtarëve të Policisë së Kosovës dhe është shqetësuese edhe pse nuk do të thotë që janë të vërteta gjithë këto ankesa”, ka thënë Mustafa

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë