Loading…

Zëvendësministri serb i Kosovës përfshihet në rrahje

  • 09/03/2017 | 10:40

Zëvendësministri serb i Kosovës përfshihet në rrahje

Zëvendësministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale në Qeverinë e Kosovës, Boban Stankovic, është përfshirë në një rrahje mbrëmjen e kaluar rreth orës 00:30.


Këtë për gazetametro.net e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Florie Ahmeti, duke shtuar se zëvendësministri ka qenë i përfshirë në një rrahje mes 6 personash.

Por, ndonëse u raportua se Stankovic u rrah, policia e llogaritë atë si të dyshuar, me ç’rast edhe e kishte shoqëruar në Polici. Përveç tij, në cilësinë e të dyshuarit janë marrë edhe dy persona të tjerë, të cilët janë liruar me urdhër të prokurorit pas intervistimit.

“Zëvendësministri për të cilin e keni fjalën, është i dyshuar dhe jo viktimë”, ka thënë Ahmeti për gazetametro.net.

Ndërkaq, ndonëse nuk dihen motivet e kësaj përleshjeje, mediat në Serbi kanë raportuar se lideri i Partisë së Pavarur Liberale, ishte përcjellur kohës së fundit, madje edhe iu kishin helmuar dy qenë në oborrin e tij.

Siç tregon Policia, ngjarja ka ndodhur në Graçanicë, në rrugën ‘Deved Jugovic’, lagjen e njohur si Bardhosh.

Ndryshe, i dyshuari për këtë përleshje, Boban Stankovic, më herët ka qenë edhe ministër Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë