Loading…

Zëvendëson aktivitetin fizik: Këto janë disa arsye pse duhet të bëni në mëngjes

  • 01/12/2022 | 09:15

Zëvendëson aktivitetin fizik: Këto janë disa arsye pse duhet të bëni në mëngjes

Nëse ju pëlqen seksi i mëngjesit, nuk jeni të vetmit.


Seksi i mëngjesit inicion intimitetin dhe afërsinë emocionale në fillim të ditës, dhe atëherë ka më së paku pengesa

Seksi i mëngjesit është çudibërës dhe këto arsye e vërtetojnë:

Kolegët nuk do të të njohin

Në kuptimin e mirë të fjalës. Orgazma çliron dopaminë, ndaj do ta nisësh ditën me energji dhe do të jesh personi më produktiv i zyrës.

Mbase do shmangësh atë dhimbjen e kokës nga mesi i ditës

Orgazma mund të zvogëlojë shanset për dhimbje koke dhe nuk ke pse merr me vete ilaçet, kur ke seksin.

Mund të zëvendësojë aktivitetin fizik

Është praktikisht e njëjta gjë, por nga seksi merr kënaqësi.

Lëkura jote do të shkëlqejë

Orgazmat janë si grimi natyral dhe në fakt do të kursesh para, sepse blush-in, highlighter-in dhe konturin do t’i kesh falas nga partneri.

Mund të mbash larg mjekun

Ashtu si një mollë në ditë, edhe seksi i mëngjesit të rrit imunitetin dhe ul nivelin e stresit, citon Anabel.

Nuk është aq i pazakontë

34% e njerëzve zgjedhin pikërisht seksin e mëngjesit dhe mund të themi se ata ia dinë lezetin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë