Loading…

Zgjedhje e përsosur për ditët e ftohta

  • 20/01/2022 | 13:16

Zgjedhje e përsosur për ditët e ftohta

Kjo supë kremoze dimërore përgatitet shumë shpejt.


Përbërësit:

– 400 g gështenja;
– 40 g presh;
– 40 g patate;
– 40 g selino;
– 40 g rrënjë majdanozi;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– krem për zierje.

Përgatitja:

Preshin, selinon dhe majdanozin fërgoni në pak vaj ulliri.

Shtoni gështenjat e qëruara, qitni ujë dhe zieni 30 minuta.

Nga gjysma e zierjes shtoni pataten e qëruar dhe erëzat.

Kur të jetë supa e gatshme, kullojeni dhe shtoni kremin për zierje.

Shërbejeni me bukë të thekur dhe gështenja të ziera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë