Loading…

Zgjedhjet e 14 shkurtit: PDK do garojë me këtë numër

  • 01/02/2021 | 10:58

Zgjedhjet e 14 shkurtit: PDK do garojë me këtë numër

Në Komisioni Qendror Zgjedhor është duke u hedhur shorti për numrat që partitë politike do t’i kenë në zgjedhjet e 14 shkurtit.


Partia Demokratike e Kosovës në këtë zgjedhje do të garojë me numrin 134.

Bartës i listës dhe kandidatë për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës është Enver Hoxhaj, ish ministër i punëve të jashtme.

Kujtojmë që dy figurat emblematike të PDK-ës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli gjenden në Gjykatën Speciale në Hagë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë