Loading…

Zgjedhjet janë opcion real

  • 22/11/2016 | 20:27

Zgjedhjet janë opcion real

zgjedhjet e parakoshshme janë opcion real. Bilsim Zogaj PDK

Ka kritika edhe nga PDK-së në drejtim të qeverisë Mustafa. Eshtë deputeti i kësaj partie, Bislim Zogaj, i cili ka thënë se ekzekutivi nuk e ka kryer rolin të cilin e ka pasur. Ai vlerëson se në dy vitet e fundit, vendi ka qenë në një bllokadë totale dhe zgjedhjet e parakoshshme janë opcion real.

Deputeti Zogaj e ka bërë përgjegjëse edhe opozitën për ngecjet në dy vitet e fundit. Ai ka paralajmëruar se nëse qeveria nuk ndryshon qasjen e veprimit, zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme.

Ndërsa si anëtar i Komisionit për Integrimeve Evropiane, Zogaj ka thënë se ende nuk janë humbur afatet qe liberalizimi i vizave të ndodhë në fundvit. Megjithatë ka thënë se pa ratifikim të demarkacionit nuk mund të ecët përpara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë