Loading…

Zgjedhjet presidenciale në Brazil ndanë në dysh brazilianët e famshëm: Juninho është i indinjuar me Neymarin

  • 03/11/2022 | 16:13

Zgjedhjet presidenciale në Brazil ndanë në dysh brazilianët e famshëm: Juninho është i indinjuar me Neymarin

Në muajin e kaluar, tema kryesore në Brazil ishin zgjedhjet presidenciale dhe Lula da Silva u bë presidenti i ri pasi mposhti kundërshtarin dhe ish-presidentin Jair Bolsonaro.


Zgjedhjet ndanë edhe dhomat e zhveshjes së kombëtares braziliane, pasi lojtarët kishin të preferuarit e tyre, ku disa anëtarë të kombëtares morën pjesë aktive në fushatat e kandidatëve të majtë dhe të djathtë.

Në fushatën e të majtës ku kandidat ishte Lula, ishte më aktivi legjendar Rai, ndërsa për të djathtën e Bolsonaro, lobuan emra të mëdhenj si Rivaldo, Ronaldo, Dani Alves dhe më së shumti Neymar.

Shpresa më e madhe e Brazilit në Kampionatin Botëror të ardhshëm e ka mbështetur publikisht Bolsonaron në disa raste. Mediat në këtë vend të Amerikës së Jugut shkruajnë se ai e bëri këtë sepse tashmë ish-presidenti e ndihmoi të shmangte pagimin e taksave.

“Ekskursionet” politike të Neymar e shqetësuan legjendarin Juninho Pernambucan, i cili nuk përtoi t’ia thoshte disa fjalë.

“Më vjen keq kur shoh Neymarin e djathtë që mbështet fashistët. Si mund ta bëjë këtë?”, ka thënë Juninho.

Pas fitores së Lula da Silva shumë qytetar kanë brohoritur rrugëve: “Neymar tani duhet t’i paguash taksat”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë