Loading…

Zgjedhjet serbe në 20 pika votimi në Kosovë

  • 01/04/2017 | 08:50

Zgjedhjet serbe në 20 pika votimi në Kosovë

Kosova përfundimisht ka lejuar që shteti serb të organizojë zgjedhjet presidenciale në Kosovë. Të dielën do të mund të votohet në 20 pika, gjithandej territorit të shtetit.


Autoritetet e Kosovës i janë referuar procesit të zgjedhjeve serbe si “operacion i grumbullimit të votave”.

Mirëpo, procesi do të zhvillohet sikurse në Serbi. Ajo që dallon, është vetëm numërimi i votave që nuk do të bëhet në Kosovë, shkruan Koha Ditore.

Marrëveshja për mbajtjen e zgjedhjeve të shtetit që e konsideron Kosovën pjesë të territorit të vet, është mbërritur të enjten mbrëma.

Bajram Gecaj, zëvendësministër i Administrimit të Pushtetit Lokal dhe këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, ka treguar arsyen e lejimit të këtyre zgjedhjeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë