Loading…

Zgjidhen akademikët e rinj

  • 21/12/2016 | 14:07

Zgjidhen akademikët e rinj

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton se në Kuvendin e saj zgjedhor që u mbajt sot janë zgjedhur akademikët e rinj.

Anëtarë të rregullt (akademik): Zejnullah Rrahmani, Anton K. Berishaj, Jusuf Bajraktari, Frashër Demaj, Gjyljeta Mushkolaj, Justina Pula, Muhamedin Kullashi, Fetah Podvorica dhe Myzafere Limani.

Anëtarë korrespodentë janë zgjedhur Bardh Rurgova dhe Kujtim Shala, ndërsa anëtarë të jashtëm Bahri Beci, Kristaq Prifti, Matteo Mandala dhe Mentor Petrela.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë