Loading…

Zgjidhet kryetari i ri FC Prishtinës, është një biznesmen i njohur

  • 03/08/2022 | 14:11

Zgjidhet kryetari i ri FC Prishtinës, është një biznesmen i njohur

Haki Gashi është zgjedhur kryetar i ri i klubit futbollistik, FC Prishtina, shkruan Gazeta Metro.


Pronari i rrjetit të marketeve, Meridian, Hakif Gashi është zgjedhur kryetari i ri i FC Prishtina. Kështu ka mësuar Metro ka burimet brenda klubit të kryeqytetit.

Muajin e kaluar FC Prishtina ka mbajtur një kuvend zgjedhor ku ishte emëruar një bord i ri i përkohshëm.

Atëherë ende nuk ishte caktuar kryetari i ri i klubit, derisa sot kjo ka marrë fund.

Prishtina aktualisht është duke bërë përgatitjet për sezonin e ri dhe me ardhjen e trajnerit Ismet Munishi janë bërë ndryshime rrënjësore brenda klubit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë