Loading…

Zgjidhet kryetari i ri i Gjykatës së Apelit

  • 13/01/2017 | 16:31

Zgjidhet kryetari i ri i Gjykatës së Apelit

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka zgjedhur kryetar të Gjykatës së Apelit gjyqtarin Hasan Shalën. Ai mori 7 vota pro, 1 kundër dhe 1 abstenim. 


Ndërsa  ushtruesja e detyrës së kryetarit të kësaj gjykate Tonka Berisha nuk arriti të marr vota të mjaftueshme.

Berisha mori 6 abstenime, 2 pro dhe 1 kundër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë