Loading…

Zgjidhni misterin, në cilën kuti gjendet makina? (Foto)

  • 11/11/2016 | 23:13

Zgjidhni misterin, në cilën kuti gjendet makina? (Foto)
Një fotografi e cila është duke qarkulluar në mediat e huaja, është duke vërshuar vëmendjen e të gjithëve.

Misteri është krijuar nga disa përdorues të PuzzleFizzy, derisa është mbrësëlënës se ka luajtur trurin e më shumë se 300 mijë njerëzve, njofton Klan Kosova.

Testoni trurin tuaj me këto tre pako.

boxes

Në fotografi janë të paraqitura tre kuti, njëra prej të cilave përmban një makinë. Për çdo kuti ka një deklaratë me shkrim në të, që vijon:

Pako e parë: Makina është në këtë këtë kuti.

Pako e dytë: Makina nuk është në këtë kuti.

Pako e tretë: Makina nuk është në kutinë e parë.

Nga këto tre udhëzime, vetëm një deklarim është i saktë.

Ju mund të mendoheni se çështja fillimisht është në madhësinë e kutisë. Pse ka një makinë brenda tyre?

Cila është përgjigjia e juaj!

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë