Loading…

Zharku përuron 4 projekte rrugore në rajonin e Deçanit

  • 23/11/2016 | 08:30

Zharku përuron 4 projekte rrugore në rajonin e Deçanit

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku me bashkëpunëtorë, do të përurojë përfundimin e punimeve për fazën e parë të projektit të asfaltimit të rrugës Deçan – Kozhnjerë.

Po ashtu, ai do të inaugurojë fillimin e punimeve projektet infrastrukturore në qendër të Deçanit ku do të inaugurohet projekti për asfaltimin e rrugës “Dëshmorët e Deçanit”.

Më pas në rrugën e Dobrunjave do të inaugurohet projekti për asfaltimin e rrugës “Isa & Valdet Kuçi”.

Në fund në fshatin Isniq do të inaugurohet projekti për asfaltimin e rrugëve “Skënder Rexhahmetaj – Ali Musa”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë