Loading…

Zhbllokohet rezultati në ndeshjen ndërmjet Salernitanas dhe Romës

  • 14/08/2022 | 21:28

Zhbllokohet rezultati në ndeshjen ndërmjet Salernitanas dhe Romës

Roma ka kaluar në epërsi kundër Salernitanas përmes mesfushorit italian, Bryan Cristante, transmeton Gazeta Metro.


Në stadiumin ‘Stadio Arechi’ skuadra e Jose Mourinhos ka realizuar golin e parë të ndeshjes në minutën e 33’të.

Mesfushori 27-vjeçar, Bryan Cristante me një goditje nga jashtë zonës e dërgoi topin në rrjetë, me ndihmën edhe të devijimi të topit nga një lojtar i vendasve.

‘Giallorossët’ pritet të jenë skuadër e rrezikshme këtë sezon pas transferimeve të bëra në këtë afat kalimtar të verës. Paulo Dybala, Georginio Wijnaldum dhe Nemanja Matic janë vetëm disa nga futbollistët që kanë zbarkuar në kryeqytetin e Italisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë