Loading…

Zhbllokohet rezultati, Vinicius Junior kalon në epërsi Real Madridin

  • 28/05/2022 | 22:58

Zhbllokohet rezultati, Vinicius Junior kalon në epërsi Real Madridin

Real Madrid ka kaluar në epërsi në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Liverpool me anë të sulmuesit, Vinicius JR, transmeton Gazeta Metro.


‘Los Blancos’ kanë shënuar golin e parë të ndeshjes në minutën e 58’të përmes sulmuesi brazilian, Vinicus JR.

Pas një pasimi fantastik nga Frederico Valverde 21-vjeçari arriti me shumë lehtësi të gjej golin.

Kujtojmë se për të arritur në finale skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti kishte mposhtur skuadra si PSG, Chelsea dhe Manchester City. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë