Loading…

‘Zhduket’ aeroplani ushtarak F-35 në SHBA, parashuta e shpëtoi pilotin

  • 18/09/2023 | 17:25

‘Zhduket’ aeroplani ushtarak F-35 në SHBA, parashuta e shpëtoi pilotin

Zyrtarët e ushtrisë amerikane janë duke u munduar ta gjejnë një aeroplan luftues F-35B i cili është zhdukur nga një fluturim në Karolinan e Jugut të hënën nga Baza Ajrore e Charleston, transmeton Gazeta Metro.


Sipas raporteve të SHBA një incident e ka detyruar pilotin të pa emëruar që ta braktisë aeroplanin.

Piloti doli me parashutë dhe zbarkoi i sigurt ka konfirmuar baza ajrore ku gjithashtu i janë drejtuar publikut duke thënë se nëse kanë informacione për vendndodhjen e mjetit fluturues ta informojnë qendrën operacionale të tyre, raporton Jerusalem Post.

Ata thanë se janë duke punuar që ta lokalizojnë F-35 i cili pësoi defekt ditën e djeshme. Kërkimi i aeroplanit është fokusuar në Lake Moultrie dhe lake Marion./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë