Loading…

Zijafet për ditëlindjen e Bill Clinton në Shtimen e ‘çliruar’

  • 19/08/2022 | 19:03

Zijafet për ditëlindjen e Bill Clinton në Shtimen e ‘çliruar’

Në qytezën e Shtimes është bërë një organizim ku i është festuar ditëlindja ish-presidentit amerikan Bill Clinton, shkruan Gazeta Metro.


Krejt ky zijafet u mbajt në ambientet e sallës së Kuvendit Komunal.

Organizimi ishte bërë nga kjo Komunë së bashku me shoqatën “Miqtë e Amerikës”.

Kutjomë se ish-presidenti Bill Clinton ishte vendimtar në vitin 1999 për çlirimin e Kosovës.

Ndërsa me të fituar zgjedhjet, kryetari aktual Qemajl Aliu më 14 nëntor të vitit të kaluar, kishte shkruar se ka “çliruar” këtë qytet përsëri./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë