Loading…

Zjarr i madh në një qendër tregtare në Moskë, të paktën një i vdekur

  • 09/12/2022 | 09:08

Zjarr i madh në një qendër tregtare në Moskë, të paktën një i vdekur

Një person ka humbur jetën në një zjarr të madh që shpërtheu në qendrën tregtare Mega Khimki në Podmoskovlje, sipas Ministrisë së Situatave Emergjente të Federatës Ruse.


Agjencia bën me dije se zjarri është lokalizuar në një sipërfaqe prej 7000 metrash katrorë.

Një zjarr ka rënë mëngjesin e sotëm në dyqanin OBI në qendrën tregtare Mega Khimki në rajonin e Moskës.

Sipas raportimeve, janë dëgjuar shpërthime dhe janë hedhur kanaçe me ngjyrë dhe llak.

Agjencia Interfax bën me dije se nga shërbimet e urgjencës është thënë se po shqyrtohen versione të ndryshme për shkakun e zjarrit, mes tyre një qark i shkurtër dhe zjarrvënie.

Shkaku i saktë i zjarrit do të dihet pas hetimeve që do të vijojnë pas shuarjes së zjarrit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë