Loading…

Zjarr në Alabama: Tetë të vrarë ndërsa flakët përfshijnë 35 anije në marinë

  • 28/01/2020 | 10:50

Zjarr në Alabama: Tetë të vrarë ndërsa flakët përfshijnë 35 anije në marinë

Të paktën 8 njerëz kanë vdekur kur një zjarr masiv shkatërroi dhjetëra anije, në shtetin amerikan të Alabama, transmeton Gazeta Metro.


Zjarri u përhap shpejt ndërsa njerëzit po fliniin, në Parkun e Qarkut Jackson në Scottsboro.  Shtatë persona u hodhën në ujë duke tentuar të shpëtonin, dhe më pas u dërguan në spital.

Nuk ishte e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin. Ekipet e shpëtimit kërkuan në ujë për t’u siguruar se nuk kishte viktima të tjera. Fotografitë e postuara në mediat sociale treguan një varkë të përfshirë në flakë. Një dëshmitar, Mandy Durham, tha që anijet kishin tanke propan dhe gaz, të cilat ndoshta ndezën zjarrin.

Durham, e cila ishte duke qëndruar në një bankë pritëse aty pranë, i tha agjencisë së lajmeve Associated Press se njerëzit ishin duke hipur mbi një varkë në fund të bankën e të akuzuarve sepse flakët kishin përfshirë pjesën e mesme të strukturës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë