Loading…

Zjarr në një spital të Gjermanisë: Një i vdekur dhe 19 të lënduar

  • 10/09/2019 | 12:42

Zjarr në një spital të Gjermanisë: Një i vdekur dhe 19 të lënduar

Zyrtarët thonë se një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë lënduar në një zjarr në një spital në qytetin perëndimor të Gjermanisë Duesseldorf, transmeton Gazeta Metro.


Autoritetet e qytetit thanë të martën se zjarri shpërtheu të hënën vonë në Marienh Hospital të Duesseldorf.Një burrë 77-vjeçar vdiq në vendin e ngjarjes.

Zëdhënësi i shërbimit të zjarrit në Duesseldorf, Christopher Schuster tha se shtatë persona pësuan lëndime serioze nga thithja e tymit, katër prej tyre kërcënuese për jetën.

Shkaku i zjarrit po hetohet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë