Loading…

Zjarrfikësi lëndohet duke fikur zjarrin në Klinë që dyshohet se u shkaktua nga rryma

  • 30/12/2021 | 09:11

Zjarrfikësi lëndohet duke fikur zjarrin në Klinë që dyshohet se u shkaktua nga rryma

Një zjarrfikës është lënduar gjatë intervenimit për fikjen e zjarrit në fshatin Shtupel të Klinës.


Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur mesditën e së mërkurës, ndërkaq dyshohet se zjarri është shkaktuar si pasojë e energjisë elektrike.

“Zjarr aksidentalt-Fsh. Shtupel, Klinë 29.12.2021 – 13:16. Njësitet policore pas pranimit të informatës për zjarr, kanë dalë në vendin e ngjarjes së bashku me zjarrfikësit. Gjatë intervenimit për fikjen e zjarrit, njëri nga zjarrfikësit ka pësuar lëndime. Ekipi mjekësor i ka ofruar tretman mjekësor viktimës në vendin e ngjarjes, ndërsa zjarri dyshohet se është shkaktuar si pasojë e energjisë elektrike. Rasti është duke u hetuar, ndërsa është informuar edhe prokurori”, ka njoftuar policia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë