Loading…

Zogaj për Kurtin: Partia dhe qeveria i janë shpartallu, grupi parlamentar një hajgare e madhe

  • 06/10/2022 | 18:15

Zogaj për Kurtin: Partia dhe qeveria i janë shpartallu, grupi parlamentar një hajgare e madhe

Njohës i çështjeve politike, Petrit Zogaj, ka thënë se partia Lëvizja Vetëvendosje dhe qeveria të cilat udhëhiqen nga Albin Kurti, janë shpartalluar, shkruan Gazeta Metro.


Në një shkrim në Facebook, Zogaj grupin parlamentar të VV’së, e ka cilësuar si ‘një hajgare të madhe’.

“Partia i eshte shpartallu, qeveria po ashtu, grupi parlamentar nje hajgare e madhe tashme. Albin Kurti mundet me qene mjeshter i rralle ne politike vetem nese gjithe kete rremuje ne qeveri e parti eshte duke e bere, leju e orkestru per arsye qe me shku ne zgjedhje sa me shpejt. Ai tashme e ka kuptu, sa me shpejt renia e kesaj qeverie, aq me e ngadalshme renie e partise. Nje film te tille e kemi pare me 2010. S’po them kush ka qene me qeveri atëherë”, ka thënë Zogaj.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë