Loading…

Zogaj për tollovinë në Prishtinë: Vetëm dy-tre rrugë janë të bllokuara, pjesa tjetër është e lirë

  • 28/10/2022 | 13:22

Zogaj për tollovinë në Prishtinë: Vetëm dy-tre rrugë janë të bllokuara, pjesa tjetër është e lirë

Sot ka filluar testimi i shndërrimit të unazës qendrore të Prishtinës në qarkore njëkahëshe për automjetet. Ky eksperiment i Komunës së Prishtinë ka krijuar një tollovi të madhe në kryeqytet duke qenë shkak që shumica e qytetarëve të mbesin mbi një orë në kolona.


Se si po shkon plan i Përparim Ramës, për Gazetën Insajder ka folur nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj.

Ai tha se vetëm dy –tre rrugë janë të bllokuara kurse pjesa tjetër e qytetit është e lirë.

Në rast se ky eksperimet nuk jep funksion, Zogaj shtoi se në vikend do të marrin vendimin final dhe do të dalin me njoftim.

“Deri tash i kemi vetëm dy-tre fyte të ngushta kurse pjesa tjetër e qytetit është e lirë, pas këtij vikendi do ta marrim vendimin final dhe do të ju njoftojmë me kohë”, tha Zogaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë