Loading…

Zogaj: VV e ka instalu kërcënimin se nëse nuk i votoni s’do keni përkrahjen e Qeverisë

  • 11/10/2021 | 17:23

Zogaj: VV e ka instalu kërcënimin se nëse nuk i votoni s’do keni përkrahjen e Qeverisë

Njohësi i çështjeve politike, Petrit Zogaj, thotë se nuk ka rëndësi çfarë thonë sondazhet, lidhur me kënaqëshmërinë me qeverisjen e Lëvizjes Vetëvendosje.


Por, sipas tij, ajo që ka rëndësi është logjika, që Zogaj e quan mashtruese, që kjo qeveri e ka instaluar dhe kërcënimi në këto zgjedhje që nëse nuk votoni për Lëvizjen Vetëvendosje, nuk do ketë përkrahje nga qeveria Kurti.

“Çfarë mashtrues”, thotë Zogaj në fund të tekstit.

Shkrimi i plotë nga Petrit Zogaj:

Nuk ka aspak rendesi cka thojne sondazhet-mund te jene te sakta apo jo. Sikurse nuk ka pike rendesie se cfare u thote terreni, ndoshta edhe jane mire, megjithese nuk duket ashtu. Mirepo, ajo cka ka rendesi eshte logjika mashtruese qe kjo qeveri e ka instalu dhe kercnimi ne keto zgjedhje qe “nese nuk e votoni LV, s’do te keni perkrahjen e qeverise Kurti.” E te mos flasim tash per kete “garancine e punesimit” qe eshte jashta cdo logjike normale te funksionimit te ekonimise se lire. Cfare mashtrues.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë