Loading…

Zonat interesante: Ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve

  • 02/11/2021 | 08:26

Zonat interesante: Ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve

Sipas një studimi të botuar së fundmi, është koha për të zgjeruar repertorin tuaj kur bëhet fjalë për zonat erogjene.


Me siguri të gjithë keni dëgjuar për pikën G, por çfarë dini për pikat P dhe F? Ne ju sjellim të gjitha zonat erogjene të njohura që patjetër do të ringjallin jetën tuaj seksuale, transmeton Telegrafi.

Autori i studimit Oliver Turnbull thotë se ka një numër të madh zonash erogjene në trupin e grave dhe burrave që ne i neglizhojmë pa nevojë, ndërsa për seksin plot pasion dhe nga i cili fluturojnë shkëndija, nuk duhet fokusuar ekskluzivisht në këto zona, shkruan Men’s Health

A jeni të sigurt që e dini në cilat pika burrat dhe gratë humbasin plotësisht mendjen?

Rezultatet mund t’ju befasojnë dhe nëse doni të jeni një ekspert i vërtetë seksi, ju duhen vërtet këto të dhëna.

Në vijim, ne zbulojmë se ku u pëlqen grave të preken dhe ku meshkujve.

Gratë

Klitoris – 9.17
Vagjinë – 8.40
Gojë / Buzë – 7,91
Pjesa e përparme e qafës – 7.51
Lythat – 7,35
Gjoks – 7,35
Brendësia e kofshës – 6,70
Pjesa e pasme e qafës – 6.20
Veshë – 5.06

Burrat

Penis – 9
Gojë / buzë – 7.03
Testikuj – 6.50
Brendësi e kofshës – 5,84
Pjesa e përparme e qafës – 5,65
Lythat – 4,89
Zona që ndan anusin nga testikujt – 4,81
Pjesa e pasme e qafës – 4.53
Linja e qimeve pubike – 4,80
Veshë – 4.30

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë