Loading…

Zonja e parë e Prishtinës: Përparimi do të punojë pa pushim për të çuar lart titullin e kryetarit

  • 07/12/2021 | 19:07

Zonja e parë e Prishtinës: Përparimi do të punojë pa pushim për të çuar lart titullin e kryetarit

Zonja e parë e Prishtinës Kristale Ivezaj-Rama, ka reaguar disa orë pasi bashkëshorti i saj Përparim Rama, edhe zyrtarisht e ka pranuar detyrën e kryetarit të Prishtinës.


Ajo ka uruar gjithë ekipin teksa ka thënë  se Përparimi do të punojë shumë për ta çuar lartë titullin e tij të kryetarit t

Ivezaj-Rama ndau momente pas ceremonisë së betimit të të parit të kryeqytetit, i cili po e pason Shpend Ahmetin që ishte në krye të Prishtinës për tetë vite.

“Fjala transformim duket e vogël për t’i përshkruar këto momente . Të gjithë e dimë që Përparimi do të punojë pa pushim për të çuar lart titullin e tij Kryetar i Komunës.Ai u inagurua sot në mëngjes dhe fillon detyren për ti shërbyer Prishtinës sot! Urime pa fund ekipit të tij të shkëlqyer dhe gjithë Prishtinës! Ditë të mira janë para nesh “, ka shkruar ajo në Instagram.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë