Loading…

Zonja e Parë më e pasur në histori: Nuk do ta besoni sa vlen Melania Trump

  • 15/04/2019 | 13:17

Zonja e Parë më e pasur në histori: Nuk do ta besoni sa vlen Melania Trump

Edhe para se të bëhej Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump njihej si një prej grave më të famshme në Amerikë, transmeton Gazeta Metro.


Pasi u martua me presidentin e tanishëm, Donald Trump, njëheri edhe miliarderin më të njohur në vend, jeta e saj u bë gjithmonë cak i mediave.

Dihet që shumë gjëra kanë ndryshuar për zonjën Trump përgjatë viteve, duke përfshirë këtu edhe pasurinë e saj.

Sipas mediave amerikane, Melania Trump është Zonja e Parë më e pasur në historinë e Amerikes.

Ajo vlen plot 50 milionë dollarë, sipas Celebrity Net Worth. Këtu shumë e kishte arritur pothuajse Jackie Kennedy, kur vdiq në vitin 1994.

Edhe pse e martuar me një miliarder, Melania ka kontribouar edhe vet në pasurinë e saj.

Ajo vjen nga një familje e priveligjuar në Slloveni, ndërsa edhe karriera e saj si modele i ndihmoi të fitojë shuma të mëdha parash./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë