Loading…

‘Zonjën e Vjetër’ pëson edhe golin e dytë, futbollistët e Monzas ‘hedhin valle’ në mbrojtje

  • 29/01/2023 | 15:54

‘Zonjën e Vjetër’ pëson edhe golin e dytë, futbollistët e Monzas ‘hedhin valle’ në mbrojtje

Monza ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen përballë Juventus përmes sulmuesit, Dany Mota, transmeton Gazeta Metro.


Ishte mbrojtësi Carlos Augusto që ‘rrëmbeu’ topin nga Angel Di Maria dhe filloi të avancojë drejt zonës së vendasve.

Ai pasi dribloi disa futbollistë vendosi të pasojë te Dany Mota dhe ky i fundit në mënyrë fantastike përfundojë një aksion të shkëlqyeshëm.

Më herët, për mysafirët kishte shënuar sulmuesi Patrick Ciurria në minutën e 18’të, ndërsa iu anulua edhe një gol për pozicion jashtë loje.

Këtu mund të shikoni golin e Dany Mota, ndërsa më poshtë gjeni golin e Patrick Ciurria. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë