Loading…

ZRRE’ja e shtyn afatin për ofrimin e komenteve për tarifat, ja arsyetimi

  • 26/01/2022 | 18:16

ZRRE’ja e shtyn afatin për ofrimin e komenteve për tarifat, ja arsyetimi

Zyra e Rregullatorit të Energjisë Elektrike (ZRRE) ka zgjatur afatin për ofrimin e komenteve deri më 31 janar, shkruan Gazeta Metro.


Komentet kanë të bëjnë me raportet e publikuara për konsultim publik lidhur me ristrukturimin e tarifave të energjisë elektrike.

Kjo shtyrje është bërë nga Zyra e Rregullatorit për Energji, duke marrë parasysh interesimin e palëve të interesit për të ofruar komente në raportet e publikuara për konsultim publik.

Këtu keni njoftimi i plotë:

Njoftimi për shtyrje të afatit për dhënie të komenteve

Zyra e Rregullatorit për Energji, duke marrë parasysh interesimin e palëve të interesit për të ofruar komente në raportet e publikuara për konsultim publik:

•       Raportin mbi të Hyrat e Lejuara Maksimale (HLM) të Furnizuesit të Shërbimit Universal, të Operatorit të Sistemit të Transmisionit dhe Tregut (KOSTT) dhe të Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes (OSSH), dhe

•       Raportin Konsultativ që paraqet qëndrimet e ZRRE-së për ristrukturimin e tarifave të nevojshme për të përmbushur kostot e blerjes së energjisë elektrike dhe për të rivendosur furnizimin me energji elektrike për konsumatorë

Ka vendosur që të zgjatë afatin për ofrimin e komenteve deri me datë 31 janar 2022 deri në 16:00h.

Palët që dëshirojnë të shprehin komentet e tyre për qëndrimin e ZRRE-së ftohen t’i dorëzojnë komentet e tyre me shkrim në adresën ero.pricing‐[email protected]‐ks.org

Raporti konsultativ per shqyrtim te jashtezakonshem te MAR; https://ëëë.ero-ks.org/…/Raporti%20konsultativ%20per…

Raport konsultative per strukturen tarifore; https://www.ero-ks.org/…/Raport%20konsultative%20per… /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë