Loading…

Zv.ministri i Drejtësisë kundër ndryshimit të Kodit Penal?

  • 26/04/2017 | 21:32

Zv.ministri i Drejtësisë kundër ndryshimit të Kodit Penal?

Çështja e projektligjit për kodin penal ka nxitur debat të madh, disa deklaruan se vendi po rrëshqet drejt diktaturës.


Me draft-kodin e ri penal duket se nuk është i kënaqur as zëvendësministri i Drejtësisë, Florian Dushi.

“Kushtetuta e Republikës së Kosovës, qëndron fuqishëm përballë tendencave të kujtdoqoftë që shënojnë hap prapa në arritjet që vendi ynë i lirë e demokratik ka shënuar në fushën e mbrojtjes së lirive dhe të drejtave të njeriut”, ka shkruar Dushi në Facebook./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë