Loading…

Zvicër: Lista për karantinë pritet të zgjerohet me shtete të tjera

  • 31/07/2020 | 16:17

Zvicër: Lista për karantinë pritet të zgjerohet me shtete të tjera

Numri i vendeve në listën e rrezikut të qeverisë zvicerane mund të rritet


Tashmë janë 42 vende nga të cilat njerëzit që kthehen do të duhet të kalojnë në karantinë për 10 ditë pas mbërritjes.

Autoritetet shëndetësore përdorin notën e 60 infeksioneve për 100,000 banorë.

Tre vende, jo aktualisht në atë listë, së shpejti mund të jenë pasi ata kanë shkelur kufirin – Rumania, Singapori dhe Andorra, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Por më shumë vende gjithashtu raportojnë një rritje të infeksioneve – si Spanja, Shqipëria dhe Bullgaria së shpejti do të arrijnë pikën e shkallës.

Qeveria zvicerane ka paralajmëruar udhëtarët se vendet ndoshta do të shtohen me një njoftim të shkurtër dhe të kthyerit mund të detyrohen të izolohen.

Juristët e punësimit thonë se firmave nuk u kërkohet të paguajnë punëtorët nëse janë në karantinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë